Schedule for the month of September 2022
Sunday |
Monday |
Tuesday |
Wednesday |
Thursday |
Friday |
Saturday |
28
Whitman College
at
Walla Walla
11:00 AM
Spokane
at
Whitworth University
#
12:00 PM
S. Puget Sound
at
Blue Mountain
Final
1 - 2
|
29
S. Puget Sound
at
Walla Walla
Final
0 - 5
Lower Columbia
at
Linfield
Final
2 - 3
|
30
|
31
Green River
at
Highline *
^
Final
0 - 4
Grays Harbor
at
Lower Columbia *
Final - Forfeit Away
0 - 1
Centralia
at
S. Puget Sound *
^
Final
3 - 0
|
1
Douglas College (British Columbia)
at
Whatcom
#
7:30 PM
|
2
Grays Harbor
at
Highline *
^
Final
0 - 9
|
3
Tacoma
at
S. Puget Sound *
^
Final
5 - 0
Lower Columbia
at
Clark *
Final
6 - 3
Blue Mountain
vs
Portland
Final
0 - 5
|
4
College of Idaho
at
Walla Walla
1:00 PM
|
5
Centralia
at
Pacific Lutheran University
Final
0 - 7
|
6
|
7
Pierce
at
Green River *
^
Final
2 - 0
S. Puget Sound
at
Grays Harbor *
Final
3 - 0
Highline
at
Lower Columbia *
Final
0 - 0
|
8
|
9
|
10
Green River
at
Lower Columbia *
^
Final
0 - 4
Blue Mountain
at
Columbia Basin *
Final
0 - 8
Yakima Valley
at
Walla Walla *
Final
0 - 2
Clark
at
S. Puget Sound *
Final
12 - 0
Treasure Valley
at
Wenatchee Valley *
Postponed
0 - 1
|
11
Everett
at
Lewis and Clark College
#
11:00 AM
|
12
|
13
|
14
S. Puget Sound
at
Highline *
^
Final
0 - 5
Green River
at
Tacoma *
^
Final
1 - 2
Treasure Valley
at
Columbia Basin *
Final
0 - 1
North Idaho
at
Blue Mountain *
Final
3 - 0
Walla Walla
at
Wenatchee Valley *
Final
4 - 0
Spokane
at
Yakima Valley *
Final
4 - 1
Lower Columbia
at
Pierce *
^
Final
1 - 1
Grays Harbor
at
Centralia *
^
Final
1 - 5
|
15
|
16
|
17
Spokane
at
Treasure Valley *
FinalForfeit Home
1 - 0
Grays Harbor
at
Tacoma *
^
Final
0 - 7
Columbia Basin
at
Walla Walla *
Final
3 - 2
Blue Mountain
at
Yakima Valley *
Final
3 - 4
Wenatchee Valley
at
North Idaho *
Final
0 - 6
Green River
at
S. Puget Sound *
^
Final
2 - 1
Skagit Valley
at
Bellevue *
Final
1 - 0
|
18
|
19
|
20
|
21
Walla Walla
at
Treasure Valley *
Final - Forfeit Home
1 - 0
Yakima Valley
at
North Idaho *
Final
0 - 4
Tacoma
at
Lower Columbia *
Final
0 - 3
Pierce
at
S. Puget Sound *
^
Final
3 - 0
Blue Mountain
at
Spokane *
Final
1 - 3
Columbia Basin
at
Wenatchee Valley *
Final
7 - 0
Skagit Valley
at
Whatcom *
Final
0 - 0
Highline
at
Centralia *
^
Final
3 - 0
|
22
|
23
|
24
Treasure Valley
at
North Idaho *
Final - Forfeit Away
0 - 1
Walla Walla
at
Blue Mountain *
Final
5 - 0
Columbia Basin
at
Yakima Valley *
Final
5 - 1
Wenatchee Valley
at
Spokane *
Final
0 - 1
S. Puget Sound
at
Lower Columbia *
Final
0 - 5
Clark
at
Grays Harbor *
^
Final
9 - 0
Centralia
at
Green River *
^
Final
0 - 1
|
25
|
26
|
27
|
28
Skagit Valley
at
Shoreline *
Final
1 - 0
Yakima Valley
at
Treasure Valley *
Final
1 - 0
Grays Harbor
at
Green River *
^
Final
1 - 7
North Idaho
at
Walla Walla *
Final
1 - 1
Spokane
at
Columbia Basin *
Final
0 - 1
Centralia
at
Lower Columbia *
Final
0 - 0
Blue Mountain
at
Wenatchee Valley *
Final
1 - 0
|
29
|
30
|
1
Wenatchee Valley
at
Treasure Valley *
Final
2 - 1
Lower Columbia
at
Grays Harbor *
^
FinalForfeit Home
1 - 0
Everett
at
Skagit Valley *
Final
0 - 4
Columbia Basin
at
Blue Mountain *
Final
7 - 0
Walla Walla
at
Yakima Valley *
Final
0 - 0
Highline
at
Green River *
^
Final
1 - 0
S. Puget Sound
at
Centralia *
^
Final
0 - 4
|